Benecko 900 m/nm
KRKONOŠE
Ubytování Krkonoše, Benecko chata u Bachtíků
Hotel Kubát, Ubytování Benecko v KrkonošíchHotel Kubát, Benecko v KrkonošíchHotel Kubát, Ubytování Benecko v KrkonošíchHotel Kubát, Ubytování Benecko v KrkonošíchHotel Kubát, Ubytování Benecko v KrkonošíchHotel Kubát, Ubytování Benecko v Krkonoších

Léto v Krkonoších

V letní sezóně vzhledem ke své poloze je ideálním východištěm pro pěší tůry i cykloturistiku po značených trasách do celých Krkonoš. Zastávka Krkonošského cyklobusu je přímo u hotelu. Recepce hotelu zprostředkuje výuku základů golfu na hřišti se 6 jamkami, projížďky na koních nebo kočárem, vyhlídkové lety, tandemové seskoky padákem, cvičnou horolezeckou stěnu, lukostřelbu, obří houpačku nebo lenošení na sluníčku, houbaření.

Navíc vás doslova překvapí neopakovatelným výhledem do údolí. Při vyjasnění uvidíte daleké Trosky, liberecký Ještěd a další až stokilometrové výhledy. A co potom, když si uděláte procházku na nedalekou kamennou rozhledu Žalý.


Výlety v krkonoších a jizerských horách

Kliknutím na následující odkaz naleznete více o turistických a cykloturistických trasách v okolí - BENECKO

Tubing park a horské káry
Tubing park a horské káry
Tubing park a horské káry
Tubing park & horské káry Na Benecku vás čeká spousta zábavy - tam, kde se v zimě lyžuje se v létě můžete projet na speciálních kárách a k dispozici je zde také letní forma snowtubingu na umělém sněhu.

Horské káry to je spousta zábavy pro celou rodinu. Jízda na Benecku vás určitě nadchne. Tam kde se v zimě lyžuje se v létě jezdí ve speciálních kárách. Dolů si užijete jízdu na kárce a nahoru se svezete pohodlně vlekem. Jízda plná adrenalinu je pro všechny bez rozdílu věku, děti do tří let však musí doprovázet rodiče. Jedna jízda stojí 30 Kč.

Vzdušné lázně v Krkonoších Oblíbená zimní atrakce snowtubing na Benecku s posledním sněhem nekončí, můžete se zde totiž vozit po celý rok. Na stopadesátimetrové trati vás na letním tubingu čekají i tři zatáčky. Dolů sjedete na člunu po speciální hmotě ve dřevěném korytě, nahoru vás vyveze vlek.

Kotelní jámy
Kotelní jámy - 8 km Kotelní jámy jsou státní přírodní rezervace na jižních svazích hory Kotel v Krkonoších. Tvoří je ledovcové kary Velká a Malá kotelní jáma v jižním a jihovýchodním svahu Kotle. Velká Kotelní jáma je ledovcem vyhloubená v žule, Malá ve svoru. Obě jámy od sebe odděluje skalnatý Liščí hřebínek. Vyskytují se zde vzácné druhy rostlin. Z Kotelních jam vytéká Kotelský potok, pravý přítok Jizerky.
Žalý
Rozhledna Žalý - 3 km kamenná rozhledna ve výšce 1019m n.m. s panoramatickým výhledem.
Janova hora a Kněžice - 4 km farmy chovu koní.
Jilemnice - 7 km - zámek s muzeem počátků lyžování v Čechách a mechanickým Betlémem. "Zvědavá ulička" - stavby krkonošské architektury, krytý plavecký bazén.
Vrchlabí - 6 km - v zámeckém parku je arboretum KRNAPu s florou Krkonoš, v klášteře je muzeum KRNAPu. Město je nákupním centrem západních Krkonoš. Letiště pro vyhlídkové lety, výuku létání, přírodní koupaliště, kluziště.
Horní Mísečky - pramen Labe - 12 - 19 km. Možný návrat kolem Labské boudy údolím Labe do Špindlerova Mlýna.
Špindlerův Mlýn
Špindlerův Mlýn - sportovní centrum Krkonoš. 12 km pěšky, 25 km autem. Letní bobová dráha, sedačkové lanovky na Pláně a na Medvědín, centrum adrenalinových aktivit Yellow-point, aquapark.
Horní Branná - 12 km muzeum pobytu J.A.Komenského před odchodem z Čech, hrobka hraběcí rodiny Harrachů.
Harrachov - 35 km muzeum sklářské výroby, Mumlavský vodopád, skokanské můstky.
Janské lázně - 20 km kabinková lanovka na Černou horu.
Pec pod Sněžkou - 35 km - lanová dráha na Sněžku.
Dvůr Králové - 35 km - Zoo-Safari.
Vrchlabí
Vrchlabí
Bozkov - 35 km - dolomitové jeskyně s největším podzemním jezerem v Čechách.
Kuks - 45 km - bývalé lázně založené v 18. stol. s původní lékárnou a nemocniční kaplí, sochy Matyáše Brauna.
Český ráj - 55 km skalní město z pískovcových skal. Trosky - zřícenina ze 14.stol..
Hrubá skála -zámek z 18.stol.
Rovensko pod Ralskem - dřevěná zvonice s obrácenými zvony.
Kost - 55km - hrad ze 14.stol., patří k nejdostupnějším v zemích České koruny.
Adršpašské skály - 50 km - největší skalní pískovcové město v Evropě, projížďka na loďkách.
Malé Svatoňovice - 40 km - muzeum Karla Čapka v jeho rodném domě.
Liberec - krajské město, kabinová lanovka na Ještěd, botanická záhrada, ZOO s bílými tygry, zábavní a nákupní centrum Babylon s aquaparkem.
Sychrov - barokní zámek, přestavěný v novogotickém stylu, krásný zámecký park, památník Antonína Dvořáka.
Opočno - velký zámek z počátku 18.stol.. Sbírky nábytku, loveckých zbraní a trofejí.
Turnov - 30 km - muzeum Českého ráje, expozice minerálů a
polodrahokamů.
Mladá Boleslav - muzeum automobilky Škoda, střelnice.